In het tweede kwartaal van 2025 heeft de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) 78 metingen naar de elektromagnetische straling van antennes uitgevoerd. Dit betroffen 75 steekproefmetingen, twee voorlichtingsmetingen en één toezichtmeting. Alle gemeten waarden bleven onder de ICNIRP-blootstellingslimieten.
Alle elektromagnetische straling gemeten
Tijdens de metingen wordt gekeken naar alle op die locatie aanwezige elektromagnetische straling. Dit heet een breedbandige meting. Alle signalen van bijvoorbeeld zendmasten, antenne-installaties op daken voor alle mobiele technologieën (inclusief 5G), mobiele telefoons, C2000, radio, televisie en wifi worden hierin meegenomen. De meetrapporten bevatten de minimaal, gemiddeld en maximaal gemeten waarden.
Blootstellingslimieten
Alle gemeten waarden bleven onder de ICNIRP-blootstellingslimieten.
Overzicht metingen tweede kwartaal 2025
Onderstaand overzicht toont de meetlocaties van de twee voorlichtingsmetingen, de toezichtmeting en de gemeten vermogensdichtheid. Via de links in de tabel vindt u de bijbehorende meetrapporten.
Voorlichtingsmetingen tweede kwartaal 2025
Plaats | Locatie |
Gemeten Vermogensdichtheid | Meetrapport in pdf |
---|---|---|---|
Zoetermeer | Willem van Cleeflaan | 0,0004 W/m2 | Zoetermeer-Willem van Cleeflaan |
Katwijk aan Zee | Nachtegaallaan | 0,0031 W/m2 | Katwijk aan Zee-Nachtegaallaan |
Toezichtsmeting tweede kwartaal 2025
Plaats | Locatie |
Gemeten Vermogensdichtheid | Meetrapport in pdf |
---|---|---|---|
Wassenaar | Duinrell | 0,1769 W/m2 | Wassenaar-Duinrell |
Meetrapporten
Alle gemeten waarden en de meetrapporten vindt u terug in het Antenneregister.